E-Group ICT Software Zrt.
Az E-Group egy 100%-ban magyar tulajdonú vállalat, melynek jogelődjét 1993-ban alapították azzal a céllal, hogy az új típusú kriptográfiai algoritmusokban rejlő potenciált ki tudják használni a lelkes, friss diplomás informatikus mérnök alapítók.
Azóta nagyon sokféle képességet és tapasztalatot halmozott fel a cég, de sohasem távolodott el az adatoktól és azok biztonságos és hiteles megmunkálásától, valamint az innovatív technológiai fókuszától.
Missziónk: Adatból információt, információból tudást, tudásból bölcsességet nyerünk.
Az E-Group, kiemelkedő IT technológiai megvalósításokra törekszik, a kreativitás és a tudomány jegyében, és mára 3 fő irányvonal mentén dolgozik:
DATA
Adatalapú mélytechnológiai és adatvizualizációs megoldások az egészségügy, közigazgatás, energia ipar és a banki kihívásokra
- Smart DataLake platform
- Fed-X: federált tanulásiplatform
TRUST
Állampolgári azonosítási megoldások, ún. e-id alapú adatgyűjtések, digitális hitelesítési szolgáltatások
- Közigazgatási azonosítási megoldások
- Minősített, hiteles elektronikus aláírási megoldások
- Dokumentum hitelesítés
- Összetett elektronikus adatgyűjtő formok
xchange
Adatok bizalomra és biztonságra épülő cseréje, tranzakcionális platformok
- Nagyvállalati internetbanki frontend rendszer
- Hazai fizetési rendszerhez integrált bankkártyás megoldás
- Audio-Video kommunikációs platform
- Személyes adatmegosztási platform
- Adatmérnöki, adattudósi és üzleti intelligencia megoldások: kutatásfejlesztési és egyedi igényeknek megfelelő megoldások támogatása
- Egyedi szoftvermegoldások
- Kutatási-fejlesztési és innovációs megoldásaink során leginkább a mélytechnológiai szakértelmünk okán kerülünk bevonásra és alakítunk hatékony kutató csapatot partnereinkkel, az egyetemekkel és közigazgatási szereplőkkel
Együttműködéseink
Az E-Group számára a partneri együttműködés mindig bizalomra épülő szoros kooperációt jelent.
Az ipari és technológia partnereink az aktuális piaci igények és benchmarkok ismeretét hozzák a kooperációba, valódi ipari környezetben dolgozhatunk, illetve az legújabb megvalósítások tapasztalatait is megosztják velünk.
Egyetemi partnereink a kutatás és fejlesztés területén alapvető szerepet játszanak. Az innovációs kutatások, valamint a piaci termékeink kifejlesztése során is sok esetben olyan kihívással találjuk magunkat szembe, amelynek megoldása akár komoly, akadémiai szintű tudományos ismeretet is kíván.
Ilyenkor fordulhatunk az egyetemi kapcsolati hálónkhoz, melyben az ELTE Informatikai Karán kívül megannyi más, hasonlóan neves intézmény is nyitott kapukkal fogad bennünket.
Egy olyan deep-tech technológiai vállalat számára, mint az E-Group, az egyetemi kiválósági központokkal való szoros együttműködés közvetlen kapcsolatot biztosít a kimagasló tudású szakemberekhez, akiket csak igen nehezen érhetnénk el, akik tanácsadói vagy konzulensi szerepkör betöltését nem vállalnák, tekintettel megannyi egyetemi és kutatási feladataikra. Az egyetemi együttműködésektől azt is várjuk, hogy az általunk tanulmányozott irányokban partnereink inspirációval szolgáljanak, utat mutassanak, hogy merre kellene megvalósítható megoldást keresnünk, mik azok az új irányok, melyeket az elméleti tudás és kutatás kijelöl a jövő technológiája számára.
Az E-Group nem csak az HealthTech, EnergyTech és Fintech, hanem a GovTech területeken is komoly eredményeket tud felmutatni. Számos közintézménnyel és szervezettel dolgozunk gyümölcsöző kooperáció keretei között.
Az E-Group egyik fontos ügyfele a NISZ, mely részére a mindenki által jól ismert ügyfélkapu funkcionalitást is tartalmazza az általunk készített megoldás, továbbá a GovCa, magyar állampolgári azonosítási rendszerek igényeit is az E-Group platformja szolgálja ki. Partnereink között tudhatjuk az OEP, a Társadalombiztosítás, a BM, az Országos Mentőszolgálat, a Magyar Nemzeti Bank és megannyi más közintézményt is, továbbá a diákok számára is jól ismert Diákhitel Zrt-vel való együttműködésünkre is méltán vagyunk büszkék.
Innovációink
Sok különféle innováción dolgoztunk az elmúlt években, iparáganként más-más irányból vizsgáljuk meg az adatokat és azokban rejlő információt, hogy tudássá konvertálhassuk.
Biometria és azonosítási megoldások
Csak az utóbbi pár év sikerei közül szemezgetve említjük meg, például a fintech területen a biometrikus azonosítással és tranzakcionálással elért sikerünket, többek között arckifejezés (mosoly) alapú banki tranzakció jóváhagyással, illetve tenyérlenyomat alapján történő autentikációval. A PeasyPay néven megvalósult megoldás célja, hogy az OTPvel, Liberbankkal, AV Living Labbal és Ci3mal olyan közös digitális fizetési alkalmazás jöjjön létre, ahol elegendő a biometrikus azonosítás a fizetés engedélyezéséhez. Ez kiváló megoldás pl. egy koncert látogatói, vagy egy strand vendégei számára.
Az ügyfél azonosítás, vagy más néven KYC (know-your-customer), digitális aláírás és autentikáció szolgáltatások széles körét tettük elérhetővé az uniós irányelveknek megfelelő eIDAS szolgáltatások, titkosítás és bizalmasság faktorok felhasználásával az állami szektor számára. A mai ügyfélkapu megoldás az elsők egyike volt az állampolgári azonosítás terén az EU-ban.
Adattudomány és adattechnológia
Az egészségügyi technológia, healthtech területeken olyan kutatásokban vettünk és veszünk részt, ami a minőségi betegellátást javítja, vagy új módszerek és gyógymódok kialakításához vihet bennünket közelebb. A Pécsi Tudományegyetemmel közösen kialakított újszerű datalake megoldás, az IHDL, olyan platform, amely egyesíti a korábbi adattárházak és adattavak előnyeit és multidiszciplináris kutatási és analitikai adathálózatot hozott létre. Kiemelkedő adatbázis specialistáink sok olyan kérdésre is találtak megoldás, amire az eszközgyártó se gondolt, így például az SQL Server Big Data Cluster hibrid implementációja a PTE-n egyedülálló a piacon.
Egy nemrégiben publikált tudományos cikkünk az ún. prehospitális stroke fokozat meghatározásához alakított ki olyan ML alapú modellt, amivel komolyan leegyszerűsödik a beteg vizsgálata és ezáltal hamarabb kaphatja meg a páciens a szakszerű ellátást.
A gépi tanulási módszerek segítségével létrehozott gyógyszer repozíciós platformunk a rák gyógyításában hozott átütő sikert, frissen szabadalmazott gyógyszerünk a prosztatarák gyógyításában vesz részt.
Hogyan is működik az innováció?
Data & Trust Lab
Az egyetemi együttműködéseinket az E-Group Data & Trust laborján keresztül vezéreljük. Egy operatív menedzser és több szakmai vezető irányítása alatt kutatunk közösen aktuális ipari és üzleti kérdéseket. Az itt alkalmazott módszertan és elkötelezettség biztosítja a sikert az egyetemi együttműködéseinkben.
Közös feladataink között szerepelnek technológiai kutatás és tervezés, algoritmusok fejlesztése, tesztelése, POC készítése, validálása és piacra lépési munkálatok is.
Miért a Data & Trust Lab?
Az E-Group kezdetek óta különös figyelmet szentel az egyetemi együttműködéseknek, már 2001-ben megalapította a maihoz igen hasonló keretek között működő első kutatási laborját.
Kiváló hazai és külföldi egyetemekkel vagyunk kapcsolatban és adunk lehetőséget a velünk együttműködő hallgatóknak, PHD-n dolgozó egyetemistáknak, oktatóknak, hogy valós termékeken, valós problémákon dolgozzanak és kézzel fogható eredményhez juttatjuk őket, termék születik a kezeik alatt, nem pusztán módszertan vagy elmélet.
Sikertörténetek
Bemutatkozik: Szabó Áron
Áron egyike azoknak a kollégáknak, akik az E-Grouppal egyetemi éveik alatt találkoztak és tartja azóta is lázban mindaz a sokszínű kutatási lehetőség, amit a cég nyújtani tud.
Áron ma szakmai irányítóként szervesen vesz részt az Identity & Trust témájú ELTE KK kutatási munkálatokban.
Áron 2001-ben a BME kutatólaborjában az E-Group közreműködésével kezdett el ismerkedni az akkor megjelent elektronikus aláírási jogszabály által létrejött lehetőségekkel. Az azóta híressé vált egyetemi kutatócsoport tagjaként valós termékek logikai felépítését és bevizsgálását végezte. Később is maradt az egyetem berkein belül, a BME Informatikai Központnál dolgozott kriptográfiai és közigazgatási projekteken is, mindkét területen szoros együttműködésben az E-Grouppal.
2008-ban csatlakozott a céghez és kapott lehetőséget, hogy érdekes és innovatív K+F projektekben végezzen mélyreható kutatásokat és tanulhassa azokat a technológiai megoldásokat, melyek mamár hétköznapinak számítanak.
Ilyenek voltak annak idején például a következők:
- Nokia kiemelt partnereként kaptunk lehetőséget az első NFC-s telefonok kipróbálására és azok chipkártyás felhasználó-azonosításra való kidolgozására, a Nokia 6131 készülék kártyaolvasó eszközként vett részt egy fizikai térbe való beléptetés folyamatában. Az NFC-képes telefonokat és azokban rejlő lehetőségeket nem kell bemutatni, az eID és wallet alkalmazások már hétköznapinak számítanak mindannyiunk életében.
- Az elosztott számításokat végző alkalmazás (seti@home) kommunikációs védelmét célzó projekt technológiájához igen hasonlót alkalmaznak a mai kriptovaluta bányászati alkalmazások vezérlésénél is.
- Az – akkoriban még csak kezdetleges – iratkezelő rendszerek számára ún. tőszavasítást, indexelést és egyéb morfológiai elemzéseket végzett a csapata, ami alapja a mai NLP, NLU megoldásoknak
- Elsők között kutatta a grafikus jelszóalkalmazás biztonsági réseit, amit ma minden androidos felhasználó ismer (unlock patterns)
Karrierje folyamatosan felfelé ívelt a cégnél, fejlesztőből, architekt, majd vezető architekt lett, később IT biztonsági szakértővé vált, ma pedig a Trust üzletág szakmai vezetője és évente több millió azonosítást végző rendszerek felügyeletéért és koordinálásért felelős.
Áronnak ma már 3 gyereke van és nagy örömmel veti bele magát még szabadidejében is az elemzői és kutatói munkákba, sőt – talán ebből fakadóan – kedveli a komplexebb társasjátékokat, mint A Mars terraformálása, A nyugati királyság lovagjai, vagy egyéb gyűjtögetős kártyajátékokat, mint a Hatalom Kártyái vagy a Magic: The Gathering.